Питний режим для бігунів
Рут Маккін, дієтолог і член професійної команди з Клініки «ASICS», створеної спеціально для бігунів, надає дані про те, яким повинен бути питний режим у бігунів.
Рівень обезводнення негативно впливає на продуктивність. Незважаючи на те, що він індивідуальний, у більшості людей аеробна продуктивність буде істотно знижена вже при втраті 2 відсотків від маси тіла (біг на будь-яку відстань, що перевищує спринтерську дистанцію), особливо при теплих умовах. Через зневоднення може погіршитися здоров'я бігуна, наприклад, воно викликає тепловий удар.
При цьому слід усвідомлювати те, що для здоров'я небезпечно і надмірне пиття. Якщо споживати занадто багато рідини, а особливо тієї рідини, яка практично не містить солі, кількість натрію в крові може істотно знизитися. Цей стан отримав назву гипонатриемя. Варто відзначити, що воно, при тривалому впливі, стає смертельно небезпечним (залежно від організму людини).
Якщо говорити про марафонцах, то подібне зниження кількості натрію в крові, найчастіше, відбувається у спортсменів невисокого зросту і щільної статури. Вони біжать повільно, сильно потіють і п'ють багато води, як під час забігу, так і після нього. Керівні принципи, викладені нижче, повинні дотримуватися ті бігуни, тривалість тренувань у яких перевищує 3 години. Жінки і люди похилого віку більше схильні до гіпонатріємії.
Гідратація організму контролюється за допомогою рекомендованої оцінки обсягу і кольору сечі, кількості сечовипускань, а також шляхом вимірювання власної маси.
Сьогодні у продажу є велика кількість спортивних напоїв, основною метою яких є відновлення або підтримання гідратації. Як правило, це гіпотонічні напої. Також існують і ізотонічні напої, призначені для відновлення, але так як вони грають роль палива, не відновлюючи при цьому рівень рідини, їх споживання сприяє втраті, як рідини, так і натрію.
Купити бігові кросівки Асикс.